Jakuzi ve Siz: Romantik Bir Haftasonu İçin İdeal 10 Otel

Yazar: Ipek H.,

Romantizm ve jakuzi… Seni kurtaracak 2 şey!

Sevgilin, hayatının aşkı seninle tam 3 gündür konuşmuyor. Evde suratına bakmıyor, buluşmalarınızda senden başka her yere bakıyor. Aramalarına ve mesajlarına cevap vermiyor. Onu en sevdiği grubun konserine götürmeyi teklif ettiğinde bile tepki vermedi. Demek ki bir şeyler gerçekten ters gidiyor… Sonra kafanın içinden «dink» diye bir ses geldiğini işittin ve jeton düştü: onun doğum gününü unuttun! Facebook’ta ilişki durumunu «in a relationship»ten «single»a çevirmeden önce sakin ol ve bizi dinle! Birlikte ilişkinizi kurtaracağız. Affedilmek için etkilememiz gerekiyor. Ne yapmalıyız? Cevap şu: İçindeki iflah olmaz romantiği ortaya çıkarmak için gereken tüm ekstra çabayı göstermen gerekecek. 

Bu adımdan sonra ihtiyacın olan şeyler:

– 1 adet sürpriz, jakuzi içeren romantik haftasonu kaçamağı «ki burada biz devreye giriyoruz»

– 1 adet «gerçekten üzgünüm» anlamına gelen içten gülümseme ?

Not: Oteller gecelik fiyatlarına göre sıralanmıştır.

jakuzili oteller - mirrors istanbul jakuzili oteller - levni istanbul jakuzili oteller - corinne istanbul jakuzili oteller - vault istanbul jakuzili oteller - doubletree moda istanbul jakuzili oteller - tomtom suites istanbul jakuzili oteller - w istanbul jakuzili oteller - cvk park istanbul jakuzili oteller - ajia istanbul jakuzili oteller - les ottomans istanbul

1. Mirrors


Senin için çok sıkıcı ve kalabalık olsa da o şehrin merkezini yani Taksim’in canlı atmosferini seviyor. Renkli kişiliğine uygun olarak onu Mirrors Hotel‘de bir haftasonuyla şaşırtabilirsin.

jakuzi otel - mirrors

© Mirrors

Otelde konfor ve incelikle düşünülmüş detaylar dikkat çekiyor. Otelin sadeliğine ve onun sevdiği restoranlara yakınlığına bayılacağına eminiz!

jakuzi otel - mirrors

Harika bir alışveriş turundan sonra (bunu mu alsam şunu mu alsam diye sorduğu zaman içtenlikle cevap vermeyi unutma!), onu otelin Jakuzi Suit Oda‘sına götür.

Bu otelin fiyatını göster!

jakuzi otel - mirrorsjakuzi otel - mirrors

Beyazlar ve kremlerle döşenmiş bu oda, hem aşkınızı tekrar canlandıracak hem de onun seni affetmesi için mükemmel bir zemin oluşturacak!

Başa dön ↑

2. Levni Spa İstanbul


İstanbul’un en sevdiği bölümleri tarihi yarımadada mı bulunuyor? O zaman İstanbul’u İstanbul yapan yerlere sadece yürüme mesafesinde bulunan Levni Hotel‘i seçersen pişman olmayacaksın!

jakuzi otel - levni

© Levni

Kapalıçarşı’nın cıvıl cıvıl renkleri, Arkeoloji Müzesi’nin gizemli tarihi, Topkapı Sarayı’nın ihtişamı ona, sana neden kızgın olduğunu unutturabilir.

jakuzi otel - levni

Bu otelin fiyatını göster!

Bütün gün dolaştınız ve yoruldunuz. O, onu eve bırakacağını düşünüyor ama gece henüz bitmedi! En sevdiği sözleri ona fısılda ve bu muhteşem günü daha da muhteşem noktalamak için onu Levni’nin Boğaz Manzaralı Jakuzi Suit’ine davet et. Hayır diyemeyecek!

jakuzi otel - levnijakuzi otel - levni

Başa dön ↑

3. Corinne


O, sanata çok düşkün ayrıca enteresan mimari ayrıntıları da ilgi çekici buluyor. O halde Corinne Art & Boutique tam da senin ihtiyaç duyduğun türden bir otel! Neden mi?

jakuzi otel - corinne

© Corinne

Çünkü otelin bir bölümü, Güven Kıraç ve Abidin Dino gibi sanatçıların eserlerinin sergilendiği bir sanat galerisine dönüştürülmüş durumda. Sanat bölümü, tamam! Mimari?

jakuzi otel - corinne

Otelin ev sahipliğini yapan han, dönemin en iyi mimarlarından Mimar Kemaleddin Bey’ tarafından Osmanlı Neoklasik stilinde tasarlanmış. O da tamam! 1911’de inşa edilen binanın terasından, Sultanahmet, Süleymaniye, ve Ayasofya’nın, Galata Kulesinin ve adalar manzarasının tadını çıkarabilirsiniz!

Bu otelin fiyatını göster!

jakuzi otel - corinnejakuzi otel - corinnejakuzi otel - corinne

Pera’daki muhteşem restoranlardan birinde şarap eşliğinde romantik akşam yemeğinizi yedikten sonra onu Corinne Suit‘e davet edebilir, jakuzi ve şampanya ikilisiyle ile şımartabilirsin. Bundan sonra cazibeni konuşturmak sana kalmış!

Başa dön ↑

4. Vault Karaköy – The House Hotel


Aşkın hipster hali dendiği zaman arkadaşlarınız sizi örnek çift olarak gösteriyor. Zaten birbirinize ilk görüşte aşık olduğunuz yer de bir sanat galerisiydi. Ama maalesef ki “örnek çift” özelliğiniz bir kaç haftalığına askıya alındı çünkü aşkını kendine küstürdün.

jakuzi otel - vault

© Vault

Öyleyse kendini affettirmek için Han Tümertekin ve Sinan Kafadar tarafından restore edilen Karaköy’ün yeni bohemi Vault‘dan daha iyi bir mekan bulamazsın!

jakuzi otel - vault

Yapman gereken çok basit. Hemen evine gidiyorsun evdeyse tüm ikna gücünü kullanarak onu dışarı çıkarıyorsun, evde değilse gelene kadar bekliyorsun ve dışarı çıkarıyorsun. Arama ya da mesaj atma çünkü bu yöntemin işe yaramadığı daha önce kanıtlandı.

jakuzi otel - vaultjakuzi otel - vault

Bu otelin fiyatını göster!

O nereye gidiyoruz diye sorduğunda “Karaköy’e her zamanki kafemize” diyorsun. Gözlerindeki hayal kırıklığı, Penthouse Suit‘in muhteşem manzaralı küvetini ve kaz tüyü yastıkları görünce bir anda silinecek!

jakuzi otel - vault

Başa dön ↑

5. DoubleTree by Hilton İstanbul Moda


O, denize ve ufka saatlerce bakabilir ve gökyüzünde mavinin binbir tonu dans ederken hayallere dalabilir. Ama şu an hayallere dalamayacak kadar kızgın çünkü… bildiğin gibi.

jakuzi otel - doubletree

© DoubleTree

Bu durumda onu tekrar hayallere döndürmek konusunda bir şeyler yapman gerekiyor demektir. Seçeceğin mekan ise şehrin en sevdiği noktalarından biri olan Moda’da bulunan DoubleTree olmalı.

jakuzi otel - doubletree

Şehrin tüm gürültüsünü arkanızda bırakın ve onu önce otelin “Sexiest Pool Vibe” ödüllü teras havuzunda şımart. Sürprizin bittiğini düşünürken onu bir kez daha şaşırtarak otelin muhteşem jakuzi suitine getir ve romantik dakikalara orada devam edin.

Bu otelin fiyatını göster!

jakuzi otel - doubletreejakuzi otel - doubletree jakuzi otel - doubletree

Jakuzinin manzarası karşısında ayakları yerden kesileceği için seksi danslarını (zor figürler, biliyoruz.) sergilemek zorunda kalmayacaksın.

Başa dön ↑

6. Tomtom Suites


Sen onun sinirlerini unutkanlıklarınla bozmadığın zamanlarda sevdiceğinin hayattan keyif aldığı anların başında, Pazar günleri akşam üstü bir kupa çay eşliğinde, rahat ev kıyafetleriyle koltuğa kıvrılmak ve sürükleyici bir roman okumak geliyor.

jakuzi otel - tomtom

© Tomtom

jakuzi otel - tomtom

Bu haftasonu bir değişiklik yapmasını iste ve onu huzurlu haftasonu rutininden ayır. Heyecanın ve romantizmin doruklarında dolaşacağınız yer ise Teraslı Luxury Suit olacak.

jakuzi otel - tomtom

Şarap eşliğinde jakuzi keyfiyle sana olan kızgınlığı köpüklerin arasında eriyip gidecek.

Bu otelin fiyatını göster!

jakuzi otel - tomtomjakuzi otel - tomtom

Geceye muhteşem İstanbul manzarasına sahip geniş terasta birlikte ufak bir “şekerleme” ile devam edebilirsiniz. Tabi Scrabble da oynayabilirsiniz, tercih size kalmış.

Başa dön ↑

7. W İstanbul


Yorucu bir haftanın sonunda ofisten çıkmadan topuklularını babetleriyle değiştiren biricik aşkın seni hala affetmedi. Böyle bir masumiyetin sana kızgın kalmasına gönlünün razı olması için ancak taş kalpli olman gerekir. Neyse ki sen öyle biri değilsin.

jakuzi otel - w

© W

Cuma’dan Pazar’a tam 48 saati, iş düşünmeden tamamen stress-free şekilde geçirmek için nelerini vermezdi değil mi? İşte sana fırsat!

jakuzi otel - w

W Hotel muhteşem bir şehir oteli olmasının yanında son derece lüks ve rahat. Eşsiz WOW Suite’iyle aşkınızın tüm sıkıntıları buhar olup uçacak.

Bu otelin fiyatını göster!

jakuzi otel - w

Boğaz manzaralı terasta ona leziz kokteyl ısmarla ve odanın tam ortasında bulunan jakuziye davet et. Affedildin bile!

jakuzi otel - wjakuzi otel - w

 

Başa dön ↑

8. CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul


İstanbul! Dünyanın en büyük aşklarına ev sahipliği yapmış kadim şehir. Ilık yaz esintisi eşliğinde boğaz kıyısında el ele yürümek, Bebek’te bir kahve molası, Arnavutköy’de öğle, Kuruçeşme’de akşam yemeği…

jakuzi otel - cvk

© CVK

jakuzi otel - cvk

Ancak hayat bir Woody Allen filmi değil maalesef. Sevgilinle büyük ihtimalle toplu taşıma kullanacak, metro ya da dolmuşla Taksim ya da Beşiktaş’a geçeceksin.

jakuzi otel - cvk

Bu otelin fiyatını göster!

Öyleyse neden boğaza tepeden bakan, lüksü modernite ve osmanlı çizgileriyle birleştiren CVK Park Hotel‘in keyfini sürmeyesiniz ki? Corner Suit’in muhteşem atmosferi ve jakuzi ile kendini affettirebilirsin, kapalı kapılar ardında…

jakuzi otel - cvk

Başa dön ↑

9. A’jia


Aslında onun hayallerindeki tatil, Bali’ye gitmekti biliyoruz. Ancak evden 45 dakika sonra ulaşabileceğiniz A’ija‘nın atmosferiyle onu büyüleyebilir, aynı zamanda banka hesabını da kurtarabilirsin!

jakuzi otel - ajia

© A’jia

10.000 küsür kilometreyi gitmenize hiç gerek yok: A’jia’ya girdikten sonra kendinizi bir rüyanın içinde bulacaksınız. 40 m2’lik (büyük ihtimalle evinden daha büyük) suitte boğaza karşı romantik dakikalar geçirirken kendinizi eski İstanbul saraylıları gibi hissedeceksiniz.

jakuzi otel - ajia jakuzi otel - ajia

Son zamanlarda çok çok üzgün olduğu için onu odaya özel masaj servisi ile şımartabilir ya da rezervasyon yaptırdıktan hemen sonra Google’dan araştırarak öğrendiğin masaj tekniklerini kullanarak seni affetmesini sağlayabilirsin.

Bu otelin fiyatını göster!

jakuzi otel - ajiajakuzi otel - ajia

Başa dön ↑

10. Les Ottomans


“Hayatım bu haftasonu seni bir sultan gibi hissettireceğim.” Bu cümle kulağa seksi gelmiyorsa ne gelebilir bilmiyorum. Hayatının aşkına, özellikle de sana bu kadar kızgınken daha azıyla yetinmesini söyleyemezdin değil mi?

jakuzi otel - les ottomans

© Les Ottomans

Şanslısın çünkü, lüks ve ihtişamın marka ismi Les Ottomans’da romantik bir haftasonunun çözemeyeceği çok az mesele vardır hayatta!

jakuzi otel - les ottomans

Sevgilinin 148 m2’lik Kösem Sultan Suiti‘nin kapısından içeri girdiğinde ağzının nasıl açık kalacağını ve sana karşı bütün kızgınlıklarını bir anda unutacağını hayal et.

jakuzi otel - les ottomans

Bu otelin fiyatını göster!

Son zamanlarda Uzakdoğu öğretileri ve yogaya merak salan yariniz için şöyle de güzel bir ayrıntı var: Otelin her köşesi tamamen Feng Shui öğretilerine göre dekore edilmiş durumda. Birlikte hem iç hem dış huzurunuzu bulmak için harika bir ortam!

jakuzi otel - les ottomans

Yapabilirsin. Sana inancımız tam! Sevdiceğine kendini affettirmek için tüm anahtarlar elinde. Aranızdaki buzlar aşkınla (ve tabii jakuzi ile) eriyecek. Eros ve Afrodit seninle olsun!


Jakuzi planları hazır mı? Bizimle paylaşın!


Bir haftasonu yetmez, başbaşa bir tatile çıkmalıyız diyorsan: 

yetiskin otelleri - jakuzi