Yaratıcı ve Romantik 10 Evlilik Teklifi Fikri

Yazar: Ipek H.,

Hayatınızı biriyle birleştirmeye karar verdiğiniz zaman bu yolun ilk ve en önemli adımlarından birisi hiç şüphesiz ki evlilik teklifi. Yıllar sonra bu anları en güzel bir şekilde hatırlamak ve arkadaşlarınıza örnek olabilmek için bin bir türlü fikir üretebilirsiniz. Ne yazık ki herkesin yaratıcılık sınırları o kadar da geniş değil. Hem müstakbel eşinizin kalbini bir kez daha kazanmak için hem de hayatınız boyunca hatırlayacağınız muhteşem anılar oluşturmak için önerilerimize kulak verin!

Göz önünde bulundurmanız gereken detaylar:

  • Fikriniz kişisel ve tamamen size özel olmalı.
  • Yapılacak organizasyon sevgilinizin zevklerine göre tasarlanmalı. Neleri sever, neler onun için sürpriz olur?
  • Özel olabilmesi için günlük rutininizden farklı bir yol izlemelisiniz.
  • İşin içine mutlaka romantizm katmalısınız! (Burası önemli!)
  • Bütün duyulara hitap etmelisiniz. Kokular, müzikler, yiyecekler…
  • Klişeleşmiş “Benimle evlenir misin, eşim olur musun” gibi cümleler yerine içinizden gelen kelimeleri kullanmalısınız.

Yapmamanız gereken şeyler: 

  • Eğer samimi bir ortam istiyorsanız, herkese açık alanları kullanmayın.
  • Özel bir an olduğu için kesinlikle günlük kıyafetlerinizi tercih etmeyin, kendisi için özel olarak hazırlanın.

Detaylardan sonra şimdi geçelim fikirlere…


Aşıklar Çeşmesi’nde…

evlilik teklifi - fontana di trevicc: Josep Enric – flickr

Dünya’nın en romantik noktalarından biri olan Aşıklar Çeşmesi, evlilik teklifiniz için mükemmel bir nokta olabilir. Sevgilinizin hiç beklemediği bir anında önünde diz çökerek yapacağınız ilan-ı aşk hamlesine bütün Roma halkı tarafından alkışlacağına hiç şüpheniz olmasın. Evlilik teklifiniz kabul edilirse (bu atmosferde kim hayır diyebilir ki?) çeşmenin içine birlikte bir bozuk para atabilirsiniz. Böylelikle hem aşkınızı mühürler hem de bir gün Roma’ya birlikte döneceğinizin sözünü vermiş olursunuz…

Aşıklar Çeşmesi’ne yakın oteller


Flashmob ile…

evlilik teklifi - flashmobcc: welovethesky – flickr

Doğru okudunuz, flashmob. Hani şu hiç bir şey yokken bir anda müzik başlaması ve insanların dans etmeye başlamasıyla yapılan etkinlik. Böyle eğlenceli bir şey neden teklifinizin bir parçası olmasın ki? Hatta sadece bu iş için kurulmuş ajanslar bile var. Organizasyonu tamamen kendileri ayarlıyorlar, size sadece ayrıntıları belirlemek ve dansa eşlik etmek kalıyor.


Kumsalda, güneş batarken…

evlilik teklifi - sahil, kumsal

Bir kumsal hayal edin… Tertemiz denizde dalgalar ağır ağır kıyıya vuruyor. Ufukta güneş yavaş yavaş batıyor. Manzaranın zaten kendisi bu kadar romantik iken, burada yapacağınız evlilik teklifinizden daha romantik ne olabilir ki? Ufak bir ateş, güzel bir battaniye ve bu mutlu anınızı kutlamak için hazırda bulunan bir şişe şampanya ile bu anları hayatınız boyunca hatırlayacağınıza eminiz. Ege ve Akdeniz sahilleri biçilmiş kaftan…


Abant Gölü’nde…

evlilik teklifi - abant gölü

Sonbaharın Abant’ı binbir renge boyadığı o büyülü zamanlarda yapacağınız bir evlilik teklifi ile sevgilinize ne kadar aşık olduğunuzu gösterebilirsiniz. Nasıl mı? Haftasonu kaçamağı olarak düzenleyeceğiniz iki günlük Abant geziniz sırasında, gölün etrafında yürüyüş yaparken ufka bakın ve şöyle diyin: “Bu manzaraya, hayatım boyunca seninle bakmak istiyorum”. Evet cevabı alacağınızı garanti ediyoruz.

Abant Gölü’ne yakın oteller


Dağın zirvesinde…

evlilik teklifi - zirvecc: Davide Costanzo – flickr

Sevgiliniz kış sporları yapmaktan hoşlanıyorsa, onun için diz çökeceğiniz en harika nokta kuşkusuz ki dağın zirvesi. Teleferikle ya da el ele yürüyerek çıkacağınız zirvede sürpriz bir şekilde yapacağınız evlilik teklifi, aşkınızı her daim bulutların üzerinde tutacaktır!


Sinemada…

evlilik teklifi - sinema

Eğer sevgiliniz tam bir sinefil ise, ona evlilik teklifi etmek için sinemadan daha iyi bir yer bulamazsınız. Uzun zamandır görmek istediği bir film için sinema salonunu kiralayabilirsiniz. Bu çok abartılı daha sade bir şey yapmak istiyorum diyorsanız, sinema yönetimiyle konuşup filmin sonunda sizin için bir teklif cümlesi göstermelerini isteyebilirsiniz.


Yel değirmeninde…

evlilik teklifi - yel değirmeni

Yıllarca etrafındaki insanlara yaşam kaynağı olmuş yel değirmenleri, birlikte geçireceğiniz bir ömrün simgesi olarak hafızanıza kazınacak. Üstelik bu plana arkadaşlarınızı da dahil ederek, teklif sonrası kutlamanızı birlikte yapabilirsiniz. Özellikle Cunda ve Çeşme‘deki yel değirmenleri bu organizasyon için uygun.


Deniz fenerinde…

evlilik teklifi - deniz feneri

Deniz Fenerlerinin asıl amacı gemilerin yolunu bulmasına yardımcı olmaktır. Böyle bir amaca hizmet eden mekanı, evlilik teklifiniz için seçerek, sevgilinize hayatınız boyunca birbirinize yol göstereceğinizin sözünü verebilirsiniz. Ne kadar da romantik, değil mi?


En sevdiği grubun konserinde…

evlilik teklifi - konser

Sevgilinizin en sevdiği grup şehrinize mi geliyor? İşte size, uzun zamandır beklediğiniz evlilik teklifiniz için mükemmel bir fırsat. Bu fırsatı iki şekilde değerlendirebilirsiniz. Ya grupla iletişime geçerek onlara bu harika planınızdan bahseder ve sevgilinizin en sevdiği şarkıyı ona armağan etmelerini isteyebilir ya da grubu arka planda tutarak kendi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz, seçim sizin.


Eyfel Kulesi’nin altında…

evlilik teklifi - eyfel kulesi

Aşk Şehri‘nden bahsetmeden bu yazıyı bitirmek gerçekten haksızlık olurdu. Tamam kabul ediyoruz biraz klişe, yine de bu romantik olmadığı anlamına gelmez. Paris’te Eyfel Kulesi’nin altında yapacağınız sürpriz evlilik teklifiyle herkesi aşkınıza ortak olmaya davet edebilirsiniz.

Eyfel Kulesi’ne yakın oteller

Kapak fotoğrafı: Ryan Polei – flickr

Siz evlilik teklifinizi nasıl yapmak ya da almak isterdiniz?